Wanna prostokątna – do jakich łazienek pasuje?

Prostokątna wanna to klasyka wśród wanien. Sprawia, że łazienka może pozostać praktyczna, ale też indywidualnie zaaranżowana. Producenci oferują zresztą najróżniejsze modele, by każdy znalazł propozycję dla siebie – poznaj zalety wanien prostokątnych.

Wanny do każdej łazienki

Wanny prostokątne pasują do każdej łazienki – zarówno małej, jak i dużej czy też przestronnych salonów kąpielowych. To podstawowy typ wanny, zaprojektowany specjalnie po to, by zamontować ją wzdłuż ściany albo we wnęce. W większości mieszkań umieszczany jest właśnie ten typ.

Pozwalają na wygodną kąpiel, ale też pranie, są niezwykle praktyczne. Na rynku można skorzystać z szerokiej oferty różnych modeli – dostępne są m.in. wanny narożne, owalne czy prostokątne, pojedyncze, podwójne, akrylowe lub z innych materiałów.

W dodatku są one dostępne w najróżniejszych stylach i rozmiarach, dzięki czemu można znaleźć model do każdego wnętrza – zgodnie z jego aranżacją, naszym gustem i możliwościami finansowymi.

Wanny prostokątne – plusy

Jedną z podstawowych zalet takich wanien jest ich uniwersalność i ponadczasowość – pasują niemal do każdego wnętrza i są odporne na zmienne trendy. Poza tym szeroki wybór rozmiarów i materiałów pozwalają na swobodę wyboru.

To bezpieczny wybór pod względem designu, można ją wkomponować w niemal każdą aranżację – wanna prostokątna to jeden z wyjątkowo estetycznych modeli. Wpisze się w aranżację łazienki w każdym stylu, np. tradycyjnym, surowym, minimalistycznym czy nowoczesnym. W razie chęci można też obudować je różnymi materiałami, np. płytkami ceramicznymi.

Poza tym można dodatkowo zainwestować w parawan nawannowy z tworzywa sztucznego lub szkła, który jeszcze zwiększy jej funkcjonalność, a sam będzie dodatkową ozdobą wnętrza.

Wanna prostokątna – jaki materiał wybrać?

Jakie materiały wykonania warto wziąć pod uwagę? Najbardziej powszechny jest akryl – taka wanna jest mocna i zatrzymuje na dłużej ciepło. Do wyboru są także wanny stalowe czy żeliwne, jednak to wanna akrylowa zapewnia najlepszy stonek ceny do jakości.

Z kolei wanny żeliwne są ciężkie, co utrudnia transport i montaż, ale za to bardzo trwałe i wolno tracą ciepło, co zapewnia komfortowe długie kąpiele. Są poza tym odporne na środki do czyszczenia i uszkodzenia mechaniczne.

Wanny stalowe są popularne za sprawą dobrego stosunku ceny do jakości. Ponadto są one pokrywane emaliami, które zwiększają ich odporność na zarysowania i działanie detergentów. Ich plusem jest też to, że szybko się nagrzewają, ale szybko też oddają ciepło.

Redakcja martino-meble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *