Domowy kącik piękna – czego nie może zabraknąć w takim wnętrzu?

Domowy kącik piękna to marzenie prawie każdej kobiety. Aby go zaaranżować, wystarczy tak naprawdę znaleźć jedno małe pomieszczenie lub wyznaczyć we wnętrzu niewielki skrawek przestrzeni, z którego stworzymy swoje królestwo. Wszystko zależy od tego, na co pozwala nam nasze mieszkanie. Gdy już kącik zostanie przygotowany, należy zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Czego nie może w nim zabraknąć? Jakie elementy muszą pojawić się w nim wręcz obowiązkowo? Lampy loftowe czy lampy kule lepiej sprawdzą się w oświetleniu domowego kącika piękna?  Sprawdź!

Po pierwsze: oświetlenie główne i dodatkowe

Głównym elementem, bez którego nie może obejść się żadne kobiece wnętrze, jest oczywiście oświetlenie. W pierwszej kolejności wybierzmy zatem lampy – loftowe, glamour czy utrzymane w takim stylu, na jakim nam zależy. Kącik piękna musi być bowiem bardzo jasnym pomieszczeniem. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam dbać o siebie i wykonywać np. codzienny makijaż. Skoro mowa o make upie, powinnyśmy zadbać także o kilka dodatkowych źródeł światła. Będą to m.in. małe kinkiety czy specjalne ringi dedykowane dla wizażystek. Uzupełnieniem całej aranżacji mogą stać się natomiast lampy kule w postaci stylowego łańcucha świetlnego. Takie oświetlenie doda uroku oraz sprawi, że nasz kącik piękna stanie się typowo kobiecym pomieszczeniem. 

Po drugie: toaletka z wygodną pufą

W domowym kąciku piękna nie możemy obejść się również bez wygodnej i praktycznej toaletki (lub biurka – w zależności od tego, kto co lubi). Taki blat jest bowiem idealnym miejscem do wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Możemy bowiem wygodnie rozłożyć na nim wszelkie kosmetyki oraz preparaty. Wygodna pufa czy taboret sprawią natomiast, że wszystkie czynności, nawet te najdłuższe, będą niezwykle komfortowe. Wybierając taki zestaw mebli, zwróćmy jednak szczególną uwagę na ilość miejsca do przechowywania. Zastanówmy się, ile przestrzeni powinny zająć wszelkie nasze skarby, a następnie dopasujmy ilość półeczek oraz szafeczek do własnych potrzeb, ale także i preferencji. 

Po trzecie: lustra, lustra i jeszcze raz lustra

Kobiece wnętrze nie może istnieć bez luster. Te oczywiście potrzebne są nam najczęściej w bardzo dużej ilości. Rekomendujemy, by w takim miejscu znalazły się przynajmniej trzy zwierciadła. Jakie i po co aż tyle? Pierwsze z nich powinno być zamontowane przy toaletce. Dzięki temu z łatwością wykonamy makijaż, ułożymy włosy czy nałożymy maseczkę. Do tego warto mieć zawsze pod ręką małe i precyzyjne lusterko kosmetyczne. Z jego pomocą dopracujemy każdy, nawet ten najmniejszy szczegół codziennej stylizacji. Na koniec musimy także pamiętać o dużym lustrze, w którym będziemy mogły przeglądać się od stóp do głów. W sklepach takich rozwiązań jest mnóstwo. Gdy zależy nam na czymś zajmującym niewielką ilość miejsca, wybierzmy lustro montowane do ściany. Jeśli możemy pozwolić sobie na dodatkowy element wyposażenia, strzałem w dziesiątkę może okazać się zwierciadło stojące z ukrytymi półeczkami. Jak bowiem wiadomo, dodatkowego miejsca do przechowywania nigdy za wiele. 

Po czwarte: kobiece dodatki i ozdoby

Na koniec potrzebujemy czegoś, co podkreśli nasz styl oraz sprawi, że kącik piękna stanie się klimatyczny. Wtedy oczywiście postawmy na dodatki, akcesoria oraz ozdoby. Możemy wybrać stylowe ramki na zdjęcia, minimalistyczne plakaty czy zapachowe i ciekawie wyglądające świece. Możliwości jest mnóstwo, dlatego postarajmy się dopasować nasze dodatki do swojego stylu – tak, aby kącik podkreślał nasz indywidualny charakter.

Redakcja martino-meble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *