Meble niezbędne w garderobie

0
291

Garderoba to luksus, na który niewielu może sobie pozwolić. Dzieje się tak może nie nawet ze względu na finanse, by takie pomieszczenie w domu umieścić, lecz dlatego, że wygodniej postawić na przykład dużą szafę w sypialni i pozbyć się problemu niż tworzyć osobny pokój, na który po prostu wielu w swoich mieszkaniach nie ma miejsca. Niestety z biegiem lat brań nie ubywa. Wtedy okazuje się, że komoda, w której jeszcze dwa lata temu mieliśmy wiele miejsca dziś okazuje się za mała. Szukamy wtedy jakiś alternatywnych rozwiązań. Szafki, półki , pojemniki na korytarzu nie wyglądają zbyt korzystnie. Czy nie lepiej byłoby mieć wszystko w jednym miejscu?

Wielu z nas mieszka z blokach a tam każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Takie mieszkania często są ciasne i małe, więc wolimy mieć na przykład większy salon niż garderobę. Dlatego tak niewielu z nas decyduje się na przeznaczenie powierzchni na garderobę. Sprawa wygląda o wiele korzystniej, jeżeli mamy do czynienia z domem, którego planu byliśmy współtwórcami. Od zawsze wiadomo, że o wiele łatwiej zbudować coś od podstaw niż męczyć się z remontami na dodatek w bloku czy kamienicy.

Gdzie szukać inspiracji?

Co jednak z tymi osobami, które marzą o garderobie, ale nie mają pomysłu jak ją urządzić. Dzięki niej zaoszczędzamy miejsce w sypialniach i pokojach dzieci, bo nie musimy zagracać ich ogromnymi szafami, żeby wszystko zmieścić. Jakie meble do garderoby wybrać? To żaden problem. Taki pokój to przede wszystkim miejsce do przechowywania ubrań, butów, torebek, więc nic dziwnego, że żeby garderoba stała się funkcjonalna powinniśmy umieścić w niej wiele wieszaków półek itp. Wszystko zależy od tego ile miejsca możemy na takie pomieszczenie przeznaczyć. Jeśli garderoba nie ma być zbyt duża warto pomyśleć nad rozwiązaniem takiej sytuacji za pomocą głębokich szuflad. Nie zajmą one wiele miejsca, a zmieścić w nich zdołamy naprawdę dużo. Jeśli zaś nie ogranicza nas powierzchnia powinniśmy wybrać szafy z wieloma wieszakami.

Dzięki temu nasze ubrania nie będą pogniecione i znalezienie czegoś będzie o wiele prostsze. Dobrym pomysłem jest segregacja odzieży. Każdy domownik powinien mieć swoje wyznaczone miejsce. Osobno powinniśmy przechowywać rzeczy swoje a gdzie indziej partnera czy dzieci to także ułatwi znalezienie poszukiwanego stroju. Często zdarza się, garderoba jest miejscem przechowywania galanterii. Szczególnie panie potrzebują dodatkowego miejsca na buty, kapelusze, torebki czy rękawiczki. Warto dobrze zaplanować układ takiego pokoju.

Jakie meble do garderoby?

Meble, które nadadzą garderobie szyku i elegancji to niewątpliwie duże lustro i jakieś miejsce do siedzenia. Najczęściej wykorzystuje się stylowe pufy. Nie należy zapominać o właściwym oświetleniu. Możemy w takim miejscu pokusić się o nieoczywiste barwy światła jak różowe czy czerwone ledy.

Garderoba ma być przede wszystkim funkcjonalna. To jak ją urządzimy zależy od nas. Warto jednak czasami poprosić o radę fachowca, który podpowie nam, który projekt będzie tym dla nas odpowiednim. Jeżeli tylko mamy miejsce w domu to niewątpliwe warto stworzyć z niego garderobę. Unikniemy wtedy niepotrzebnego nieporządku w innych pokojach mając wszystkie ubrania w jednym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here