Komoda z szufladami, drzwiczkami czy otwarta?

Odpowiednie urządzenie sypialni czy też pokoju dziecięcego jest bardzo ważne, dlatego dobrze jest postawić na praktyczne meble. Niewątpliwie przyda się komoda, do której można schować nie tylko ubrania, ale również inne potrzebne rzeczy. Warto zatem wiedzieć, na jaką komodę się zdecydować i czym kierować się podczas jej wyboru.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania komody do sypialni?

Przede wszystkim ważne jest, by komoda do sypialni była wybrana pod względem:

  • praktyczności,

  • rozmiaru,

  • ilości szuflad i półek,

  • koloru,

  • materiału, z jakiego została wykonana.

Warto wspomnieć, że tego rodzaju mebel jest oferowany w różnych wariantach, przez co można go idealnie dopasować do danego pomieszczenia. Obecnie dość popularnym rozwiązaniem jest komoda z otwartymi półkami lub z częścią otwartnych półek, co sprawia, że z łatwością można znaleźć potrzebną rzecz. Pomijając względy praktyczne, ma ona bardzo nowoczesny charakter. Dobrze jest dodać, iż komody, które znajdują się w sypialni, nie powinny zabierać zbyt wiele miejsca, a jednocześnie muszą być one praktyczne i eleganckie. Dlatego też świetnym wyborem jest minimalistyczna komoda, która idealnie dopasuje się nie tylko do każdego wystroju, ale również do metrażu sypialni.

Jeśli nie jesteśmy przekonani do komody z otwartymi półkami, możemy zdecydować się na równie modny model komody z szufladami. Należy zaznaczyć, że komoda z szufladami to fantastyczne rozwiązanie, szczególnie wtedy, gdy zależy nam na praktycznie poukładanych ubraniach. Dzięki szufladom można swobodnie ułożyć ubrania tak, by rozdzielić skarpetki od bielizny czy koszulek. Tym sposobem z łatwością i bez szukania odpowiednich części garderoby można się szybko ubrać. Warto dodać, że ważnym elementem komody jest blat, na którym można ustawić świeczki czy zdjęcia.

Komoda z drzwiczkami może stanowić również świetną dekorację w pomieszczeniu, szczególnie gdy dobierze się odpowiednie klamki do jej otwierania. Uchwyty do komody mogą być okrągłe, podłużne czy też stylizowane na kołatki. Istnieje również wiele modeli łączących te kilka aspektów: komody z drzwiczkami i szufladami, albo komody z szufladami i otwartymi półkami – możliwości jest wiele!

Komoda z szufladami, drzwiczkami czy otwarta – na jaką się zdecydować?

Wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i jak urządzony jest dom. Warto pamiętać, że zarówno komoda otwarta, z drzwiczkami czy też otwarta mają swoje zalety, jak i wady. Niewątpliwym atutem komody z szufladami jest to, że można w niej z łatwością poukładać ubrania. Natomiast komoda, która ma otwarte półki, jest świetnym meblem przy nowoczesnym wystroju. Warto też wspomnieć, iż komody z drzwiczkami mają swój urok. Co ważne, to takie komody z drzwiczkami pozwalają na ochronę ubrań przed kurzem czy innymi zanieczyszczeniami. Dobrze jest dodać, iż można połączyć ze sobą niektóre warianty, co czyni mebel praktycznym rozwiązaniem. Dlatego też często wybiera się komody otwarte, które mają szuflady i półki, albo komody z drzwiczkami, które mają świetnie dopasowane szuflady pod względem liczby i głębokości.

Dobrze jest wspomnieć, że różne komody do sypialni są dostępne w sklepach meblowych, dzięki czemu każdy może wybrać idealnie dopasowany model do swoich potrzeb. Warto przy wyborze tego rodzaju mebla nie zapominać również o nóżkach i uchwytach, które mogą stanowić świetny element dekoracyjny.

 

Redakcja martino-meble.pl