Urządzanie tarasu lub balkonu

Ostatnie tygodnie są trudne dla nas wszystkich. Nie ma chyba osoby, która by bezpośrednio lub przynajmniej pośrednio, nie odczuwała skutków panującej epidemii. Niestety, wymogła na nas ona cały rząd zachowań, których prawdopodobnie wcale nie mamy ochoty wcielać w życie. Nie mamy jednak większego wyjścia, jeśli chcemy chronić zdrowie i życie własne, naszych bliskich, znajomych oraz zupełnie obcych osób. Warto przy tym pamiętać, że działamy w słusznej sprawie, a ludzkie życie to wartość absolutnie najwyższa, ale tego raczej nie trzeba powtarzać nikomu.

Większość z nas pozostaje więc w zaciszu własnego domu, pracując zdalnie, być może zajmując się także dziećmi, które także w tym specyficznym czasie nie uczęszczają do żłobków, przedszkoli i szkół. Mamy z pewnością całe mnóstwo zajęć i wcale nie tak dużo wolnego czasu, jak mogłoby się wydawać. O niczym jednak nie marzymy tak bardzo, jak o tym, by w końcu móc wyjść z domu na dłuższy spacer, do kina, do restauracji, na większe zakupy w galerii handlowej… Jest to jednak niemożliwe, dlatego pozostają nam marzenia i oczekiwanie na moment, w którym obostrzenia zostaną zniesione. Nie oznacza to jednak, że musimy siedzieć z założonymi rękami!

Kiedy bowiem znajdziemy przerwę pomiędzy gotowaniem obiadu, zabawą z dziećmi i wysyłaniem pilnych maili do współpracowników i kontrahentów, możemy zacząć robić coś, co pomoże nam przetrwać ten ciężki okres. Mianowicie, możemy postarać się, aby przestrzeń, w której funkcjonujemy przez cały czas, a także jej pobliże, zamieniły się w miejsca, w których autentycznie będziemy chcieli przebywać. Jak się do tego zabrać w praktyce?

Jak zaaranżować ogród na balkonie?

Przede wszystkim, musimy określić, jakie to będzie miejsce. Może nasz balkon? A może taras? Dobrze byłoby pomyśleć o przemienieniu ich w azyl, do którego będziemy mogli uciekać, kiedy temperatury będą coraz wyższe, a słońce będzie pieścić świat swoimi promieniami – nie wiadomo przecież, jak długo nie będziemy mogli jeszcze wychodzić z domu. Zadbajmy zatem o kącik, w którym zapewniony będziemy mieć relaks, a także kontakt z zielenią, z roślinami. Zanim przystąpimy do konkretnego działania, stwórzmy sobie pewien jego plan. Usiądźmy do komputera i poszukajmy inspiracji, dotyczących tego jak urządzić taras, bądź jak przystosować niewielki balkon, aby stały się one przytulnymi zakątkami, w których rozłożymy się w fotelu z dobrą książką.

Gdzie szukać pomysłów na balkon lub taras?

W sieci znaleźć możemy setki tysięcy zdjęć, które stanowić mogą dla nas pewien punkt odniesienia co do wyglądu takiego kącika, a także równie wiele porad dotyczących roślin i kwiatów, które na balkonie czy tarasie będą się fantastycznie prezentować. Warto byłoby zapisać sobie na dysku te propozycje, które najbardziej przypadły nam do gustu, aby w chwili pracy nad zielonym kącikiem móc do nich wrócić, być może także by je zastosować. Szkoda byłoby bowiem nie wcielić w życie jakiegoś ciekawego pomysłu, który wydawał nam się wręcz genialny, tylko dlatego, że nie zachowaliśmy na swoim komputerze konkretnego zdjęcia lub artykułu.

Redakcja martino-meble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *