Jakie donice warto wybrać na taras?

Szczęśliwi posiadacze ogrodu lub tarasu mogą zagospodarować dostępną przestrzeń na rozmaite sposoby. Miłośnicy zieleni z pewnością przeznaczą wolny czas na uprawę roślin ogrodowych i balkonowych, aby stworzyć klimatyczne miejsce do wypoczynku. Taka strefa relaksu może być prawdziwym wytchnieniem – wystarczy tylko wykorzystać jej potencjał. Producenci wyposażenia ogrodowego polecają wiele rozwiązań – mogą to być funkcjonalne meble tarasowe, oryginalne donice i gustowne oświetlenie ogrodowe.

Nowoczesne doniczki mrozoodporne

Do wyeksponowania roślin na zewnątrz potrzebne będą naczynia wytrzymałe pod względem uszkodzeń mechanicznych, odporne na niskie temperatury i promieniowanie UV. Dzięki takim projektom można zaprezentować ulubione krzewy i kwiaty z jak najlepszej strony, bez obawy o ewentualne zniszczenia i narażenie na działanie wilgoci.

Jedną z inspiracji mogą być duże donice na taras wykonane z wytrzymałego tworzywa, np. włókna szklanego lub polietylenu. Co ważne – takie projekty oferowane są w rozmaitych kształtach i wymiarach, co pozwala na dopasowanie idealnego wariantu do każdej rośliny. Entuzjastom designerskich wzorów spodobają się z pewnością mrozoodporne doniczki w geometrycznych kształtach, np. w prostokątnym lub stożkowym kształcie. Uwagę przyciągają modne projekty w wyrazistych kolorach, które mogą ożywić każdą aranżację ogrodową. Dla osób poszukujących nowatorskich rozwiązań polecane są także duże donice na taras w kolorze czarnym i białym oraz w odcieniach betonu, które świetnie komponują się ze stylem industrialnym i skandynawskim.

Tarasową „perełką”mogą się okazać donice podświetlane LED, które nadają każdemu miejscu niepowtarzalnego charakteru. Od razu można sobie wyobrazić, jak piękne będą wieczory spędzone na przydomowym tarasie, w otoczeniu zieleni oraz w gronie najbliższych osób.

Klasyka w nowej odsłonie – doniczki z terakoty i ceramiki

Z myślą o osobach preferujących bardziej stonowane projekty w ogrodowych aranżacjach przygotowane zostały gustowne donice z terakoty. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że takie osłonki do roślin nie wychodzą z mody. Do najbardziej popularnych modeli należą doniczki w odcieniach brązu, które z powodzeniem można dopasować na każdy taras i balkon. Nieco odważniejszą propozycją są donice w ceglanym kolorze, które będą podkreślały walory zieleni. Można także wybierać spośród efektownie zdobionych donic ceramicznych, które doskonale nadają się do dużych, jak i mniejszych roślin.

Redakcja martino-meble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.