Najmodniejsze trendy urządzania wnętrz w 2020 roku

0
322

Czy planujesz właśnie urządzanie nowego mieszkania albo remont? Zastanawiasz się jakie meble są modne w tym roku, chcesz jednak aby były ponadczasowe? Warto dokładnie przemyśleć zakup, abyśmy byli z niego zadowoleni także za rok, dwa czy nawet dziesięć. Przeczytaj co jest teraz na topie i w co warto zainwestować.


Modne meble w 2020 zaczynają nabierać kolorów. Powoli odchodzimy od szarych stylizacji, modnych przez ostatnie parę lat. Szara rogówka, szara ściana i elementy drewniane? To już przeszłość. Styl skandynawski jednak nie odszedł do lamusa, o nie! Teraz zaczynamy go łączyć z kolorem. I to od razu mocnym, nasyconym i żywym.


Meble nadal pozostają proste w kształcie z naturalnych surowców- drewna, metalu, kamienia. W połączeniu z mocnym kolorem wprowadzają do pomieszczenia energię i emocje. Zamiast mebli w ostrych kolorach, można pokusić się o ściany w nasyconej barwie. W stylu skandynawskim przeważały szarości, grafity, potem zaczęto wprowadzać mocny granat i nawet czerń. A w tym roku? Oranże, żółcie, zielenie. Niech wprowadzą do domu oddech świeżości i energię.

Szalona moda w aranżacji wnętrz


Jeśli obawiasz się tak radykalnych rozwiązań, możesz zacząć od wprowadzenia elementów koloru w dodatkach- narzuty, poduszki, plakaty, doniczki- dosłownie czym chata bogata. Szybko przekonasz się, jak ten kolor na ciebie wpływa. Może się okazać, że zdecydujesz się na więcej.
Kolejnym hitem są kolorowe drzwi w mieszkaniu. Malowane na różne kolory, łącznie z ościeżnicami, wpisują się w trend powrotu do barwy. Najprostszym sposobem jest zakupienie zwykłych drewnianych drzwi i pomalowanie ich farbą kredową, która dobrze kryje.


Od wielu sezonów nastał istny renesans mebli vintage. Komody z lat 70-tych, krzesła Hałas i fotele uszaki. Do tego efektownie odnowione- obite kolorowym materiałem albo pomalowane. Teraz dodatki z dawnych lat zagoszczą także w kuchni. Zastawa, sztućce, kubki, platery, kryształy czy dekoracyjne elementy ceramiczne- meble w kuchni mają być tłem dla tych dodatków. Elegancka kuchnia w kolorze białym lub szarym uzyska bardzo ciekawe charakter, jeśli w szafkach kryją się kubki z Bolesławca a obiad podawany jest na zastawie z Włocławka.

Jak znaleźć złoty środek w wystroju?


To nie znaczy, że nasze mieszkania mają od tego roku wyglądać jak wystawa jarmarczna. Istotą nowego trendu jest balans. Jeśli zainwestujesz w oranżowy wielki dywan, pozostałe meble, mogą być neutralne. To samo się tyczy innych dużym obiektów, które mają intensywny kolor. Tak naprawdę więcej można sobie pozwolić, jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie sezonowości. I tak wiosenne i letnie dodatki w mieszkaniu mają na celu przywołać klimat wakacji. Flamingi, palmy, turkus i zieleń? Jak najbardziej. Z kolei zimą można przywołać nastrój świąt- ale nie typowym pledem w kratę- tylko naturalnym drewnem, przywodzącym na myśl górskie chaty.
Jak zwykle najważniejsze, aby dobrze się czuć w swoim domu. Trendy tegoroczne mogą być ciekawym remedium na jednobarwność i spokój, jaki oferowały nam poprzednie sezony. Może warto odważyć się i zdecydować na nowe rozwiązania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here