Narzędzia w ogrodzie

Wiosna i lato to pora na porządki w ogrodzie. Przydadzą się do tego grabie, kosiarka czy sekator. Każdy posiadacz działki z czasem dysponuje bogatą kolekcją narzędzi, które są niezbędne w prowadzeniu ogrodu. Warto zadbać o odpowiednie przechowywanie tych narzędzi, aby uniknąć ich zniszczenia, na przykład w wyniku korozji, i móc korzystać z nich przez długi czas.

Gdzie przechowywać narzędzia do ogrodu?


Dobrym rozwiązaniem do przechowywania narzędzi domowego ogrodnika są domki narzędziowe do ogrodu. Ich podstawową zaletą jest możliwość przechowywania wielu narzędzi w jednym miejscu, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy niezbędny sprzęt. Wiele osób przechowuje narzędzia w różnych miejscach na terenie działki czy domu, na przykład w garażu lub wiacie garażowej, na strychu czy w schowku gospodarczym. Takie rozwiązanie jest nieco uciążliwe, ponieważ brak stałego miejsca dla wszystkich narzędzi może wiązać się chociażby z trudnościami w utrzymaniu porządku. Nietrudno wyobrazić sobie też sytuację, gdy korzystając w ogrodzie z jednego narzędzia, potrzebujemy nagle skorzystać również z innego.

Poszukiwanie potrzebnego sprzętu w różnych miejscach domu może być uciążliwe. Domek narzędziowy pozwoli uporządkować całą kolekcję narzędzi i przechowywać ją w pobliżu miejsca, w którym jest wykorzystywana. Zdecydowanie ułatwi to wszelkie prace ogrodowe.

Domek w ogrodzie – tak czy nie?


Jak zatem wybrać odpowiedni domek? W sklepach dostępne są różne rodzaje i wielkości domków. Warto przede wszystkim zastanowić się, jak dużo sprzętu planujemy w nim przechowywać. Jeśli dysponujemy kilkoma kosiarkami, warto wybrać większy domek, który z łatwością zmieści urządzenia. Należy też zwrócić uwagę na planowany sposób przechowywania mniejszych narzędzi. Jeśli chcemy wykorzystać w tym celu szafkę czy mniejszy regał, trzeba również uwzględnić to, decydując o rozmiarach domku.


Kolejną kwestią jest materiał, z którego domek może być wykonany. Istnieje wiele różnych możliwości. Popularnym rozwiązaniem są domki wykonane z drewna. Są one estetyczne, ładne i dają możliwość dostosowania do naszych wizualnych oczekiwań – można z powodzeniem pomalować domek na wybrany kolor, aby an przykład dopasować go do koloru elewacji domu, lub cieszyć się modelem w naturalnym kolorze drewna. Innym wariantem są domki z blachy. Jest to rozwiązanie relatywnie niedrogie i łatwe w montażu. Dużą popularnością cieszą się też domki plastikowe. Ich zaletą jest przede wszystkim odporność na warunki atmosferyczne bez konieczności impregnacji, tak jak w przypadku drewna, nie grozi im też korozja, jak w przypadku domków blaszanych. Wybór zależy więc od budżetu i naszych oczekiwań.


Warto podkreślić, że domki mogą służyć nie tylko jako miejsce do przechowywania narzędzi. Wiele z nich dysponuje również powierzchnią do przechowywania drewna kominkowego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala uniknąć konieczności zakupu drewutni – oszczędzamy dzięki temu pieniądze i przestrzeń w ogrodzie.
Dobrze dobrany do naszych potrzeb domek narzędziowy będzie doskonałym zapleczem naszego ogrodu i wparciem w codziennej pracy na działce.

Redakcja martino-meble.pl