Angielski szyk w salonie

0
351

Urządzanie wnętrz to nie lada wyzwanie. Jak dobrać meble i dodatki, by tworzyły spójną całość zgodną z charakterem całego domu czy mieszkania? Na jakie kolory warto postawić, by podkreślić atuty wnętrza? Te i wiele innych pytań stawia dobie każdy, kto planuje urządzić mieszkanie lub dom. Miejscem, którego aranżacja jest szczególnie istotna i wymaga przemyślenia, jest salon. To serce każdego domu, które skupia na sobie większość uwagi domowników i gości. To w nim spędzamy najwięcej czasu. Większość z nas marzy o tym, by był on miejscem przytulnym, ale też eleganckim, stanowiąc ozdobę całego domu.

Jak urządzić salon, by był miejscem rodzinnym, ale także robiącym wrażenie?


Poszukując odpowiedniego stylu aranżacji, warto zwrócić uwagę na styl angielski. Jest to połączenie elegancji, kojarzącej się z wnętrzami szlacheckimi, z przytulnością i ciepłem. Wystarczy tylko odrobina chęci, by we własnym domu stworzyć salon w stylu angielskim i cieszyć się niebywałą elegancją w sercu swojego domu.


Na co należy zwrócić uwagę, planując stworzenie wnętrza w tym stylu? W angielskich salonach nic nie jest przypadkowe i każdy element ma swoją rolę. Warto zwrócić uwagę nie tylko na meble i dodatki, ale zacząć przede wszystkim od ścian i ich wykończenia. Salony w stylu angielskim charakteryzują się jasnymi kolorami – od ciepłych złamanych bieli, kolorów śmietankowych, po delikatne beże. Taki kolor stanowi doskonałe tło dla mebli i innych charakterystycznych dodatków. Ściany warto podkreślić elegancką sztukaterią – niezbyt masywną, ale zwracającą na siebie uwagę. Centralnym punktem angielskich salonów jest kominek zabudowany ozdobnym portalem. Dzięki dostępnym obecnie możliwościom, kominki nie są już zarezerwowane dla posiadaczy domów. Biokominek będzie odpowiednim rozwiązaniem do mieszkań w bloku i pozwoli uzupełnić styl naszego salonu.

Styl angielski – jaki jest?


Styl angielski charakteryzuje się charakterystycznymi meblami – są to ozdobne sofy i fotele, często wzbogacone o podnóżki w tym samym stylu. W przypadku większych pomieszczeń, warto też wzbogacić aranżację o elegancki szezlong, który będzie wspaniałym uzupełnieniem stylu i z pewnością zwróci na siebie uwagę każdego gościa.
Nie można zapominać o dodatkach, które w tego typu aranżacjach stanowią bardzo ważny element wnętrza. Skromne i delikatne elementy nie są tu mile widziane – styl ma charakteryzować się bogactwem i ozdobnością, ale należy uważać, by nie pomylić go z przepychem. Klasyczna elegancja to hasło, które najlepiej oddaje cechy stylu angielskiego. We wnętrzach zaaranżowanych w tym stylu uwagę zwracają lustra i obrazy w ozdobnych ramach, eleganckie poduszki (warto postawić na dobrej jakości tkaniny, które same w sobie będą stanowić ozdobę), a także eleganckie zasłony. Kolorystyka dodatków powinna być stonowana i współgrać z tłem, jaki stanowią ściany. Bardzo dobrze będą prezentować się pastelowe odcienie różu czy brązu.


Poświęcając nieco uwagi na te elementy, z łatwością stworzymy piękny i elegancki salon, który będzie dumą i ozdobą naszego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here