Narożne półki łazienkowe – rozwiązanie do małej łazienki

Mała łazienka to nie przekleństwo. Warto ją potraktować raczej jako wyzwanie, które można zaaranżować w sprytny i pomysłowy sposób. Aby tak się stało, konieczne trzeba zdecydować się na półki łazienkowe narożne. Mitem jest stwierdzenie, że będą one odbiegać od ogólnej aranżacji przestrzeni. Wręcz przeciwnie — z łatwością można je urządzić w dostosowany do swych wymagań sposób.

Półki łazienkowe narożne – rodzaje

Nie wszystkie półki łazienkowe narożne stojące i wiszące sprawdzą się w łazience. O ile modele utrzymane w stylu loft (lub nowoczesnym) będą świetnym rozwiązaniem, o tyle styl prowansalski raczej tu się nie sprawdzi. Wynika to z faktu, że głównymi elementami składowymi takiej półki byłyby drewno i wiklina, a to oznacza, że mogłyby one ulec zniszczeniu na skutek działania wilgoci. W półkach typu loft dominującym budulcem jest stal, która po odpowiednim zabezpieczeniu nie byłaby już podatna na korozję.

Nowoczesna łazienka

Idealnie komponujące się z wnętrzem pomieszczenia półki łazienkowe wiszące, powinny być utrzymane w kolorze szarym lub białym. Ciekawym rozwiązaniem są np. półki inox, które wykonane są ze stali szlachetnej. Opcjonalnie można też zainwestować w półki szklane. Dzięki nim wnętrze nowoczesnej łazienki stanie się jeszcze bardziej przejrzyste, lekkie i optycznie powiększone.

Półka łazienkowa wisząca i jej praktyce cechy

Sama aranżacja to nie wszystko! Dlatego warto zadbać o to, aby półki łazienkowe wiszące (i stojące) miały również swój czysto funkcjonalny wymiar. Najlepiej, jeśli charakteryzują się one dość dużą powierzchnią. Świetnie sprawdzają się w tej roli półki poziome, które ciekawie komponują się z łazienkowym lustrem. Inwestor może wybierać spośród co najmniej kilku wariantów takich półek. Ciekawą opcją są np. półki ze specjalną ramką, która zabezpiecza znajdującą się na nich zawartość w tym kosmetyki. Sama ramka wygląda bardzo stylowo, gdyż jest wykonana w całości ze stali szlachetnej.

Wiele półek łazienkowych, dużo wątpliwości?

Na rynku można znaleźć wiele półek łazienkowych, które różnią się między sobą stylem i sposobem wykonania. Osobliwą i dość zaskakującą aranżacyjnie ofertę posiada firma Andex, która oprócz półek, ma swej ofercie szeroki zakres akcesoriów łazienkowych. Dzięki nim wykorzystanie dostępnej przestrzeni małej łazienki będzie jeszcze łatwiejsze.

Właściciele tak małych, jak i dużych łazienek, zasługują na dobrze urządzone i funkcjonalne wnętrze. Łazienkowe półki narożne firmy Andex świetnie się do tego celu nadają, gdyż dzięki nim zarządzanie dostępną w łazience przestrzenią jest znacznie łatwiejsze.

Redakcja martino-meble.pl