Jakimi schodami do sypialni?

Wszystko w dzisiejszym świecie idzie z duchem czasu. Codziennie pojawiają się coraz to nowsze możliwości wyboru wszelakich artykułów, czy usług. Starsze na ogół idzie w zapomnienie, a nowsze zajmuje jego miejsce. Bywa również tak, że to, co stare zostaje jedynie odnowione i nadal jest w obiegu. Patrząc na to, jak zwiększa się wachlarz możliwości każdego dnia, nie odczuwamy tej różnicy, jednakże na przestrzeni nawet kilku lat możemy ją zauważyć bardzo wyraźnie. Z dziesiątek opcji stały się ich setki, a nawet tysiące. Niektórzy są z tego powodu bardzo szczęśliwi, innym zaś sprawia to wielki problem.


Wyobraźmy sobie, że budujemy i dekorujemy dom. Stajemy wtedy przed masą decyzji- jakiego koloru powinny być ściany w poszczególnych pomieszczeniach? Jakie wybrać oświetlenie? Czy na podłogi położyć dywan, panele, czy może jedno i drugie? Okna- rolety, czy zasłony?- te i wiele innych pytań zadajemy sobie w czasie stawiania wymarzonego domu. Tym, którzy postawili na „piętrówkę” dochodzi jeszcze kwestia schodów. Wydawać by się to mogło proste. Nic bardziej mylnego.
Schody to nie tylko sposób dostania się na piętro naszego domu, ale też ważny element wystroju. W tym artykule skupmy się na tym, jakie są typy schodów.

Idealne schody do domu


Jeżeli chcemy po ciężkim dniu w pracy szybko znaleźć się w naszej sypialni, najlepszym wyborem będą schody proste jednobiegowe- zwyczajne wejście na górę, które spotkać możemy w niektórych blokach mieszkalnych podczas wchodzenia na parter, czy pierwsze piętro lub kręcone (spiralne), którymi szybko, ale w lekko zakręcony sposób dostaniemy się na górę. Zarówno jedne, jak i drugie nie zajmują dużo przestrzeni, dzięki czemu będzie mniej sprzątania, a na parterze więcej miejsca.
Dla tych, którzy są aktywniejsi fizycznie i nie straszne im jest kilka schodów więcej, odpowiedni będzie typ trójbiegowy- po wejściu po nich znajdziemy się w tym samym punkcie naszego domu, co przed wejściem, tylko piętro wyżej lub dwubiegowy ze spocznikiem- schody tak samo skonstruowane, ale niższe i z większą przestrzenią na półpiętrze. Sam fakt jego istnienia może być wielkim udogodnieniem dla tych, którzy są miłośnikami różnego rodzaju kwiatów, czy rzeźb. Śmiało będą mogli tam coś umieścić tak, by można było to podziwiać zarówno z parteru, jak i piętra naszego domu.

Schody – marmurowe czy drewniane?


Kolejną kwestią jest wybór materiału- marmurowe, czy drewniane? Zastanawiamy się wtedy, które bardziej ożywią wnętrze naszego domu, które będą pasować do całej reszty, a które tylko je oszpecą. Rozmyślamy nad bezpieczeństwem, potencjalnymi urazami, ale też wytrzymałością schodów, bowiem chcemy, aby służyły nam przez wiele lat. Bijemy się z myślami i długimi godzinami zastanawiamy się nad wszystkimi możliwościami, opcjami, słuchamy rad rodziny, przyjaciół i własnego serca. Jedyne czego możemy być pewni w takim momencie to, to że zarówno schody marmurowe, jak i drewniane dodają uroku, a które lepsze? Myślę że ile ludzi, tyle opinii. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym- wybór w dzisiejszych czasach mamy wielki i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Redakcja martino-meble.pl