Wynajem magazynów samoobsługowych – na czym polega i ile kosztuje?

Magazyny samoobsługowe to mini przechowalnie znajdujące się w dużych obiektach świetnie przystosowanych do wynajmu. W Polsce korzystają z nich klienci indywidualni i biznesowi, a firmy udostępniające tego typu powierzchnie proponują im różne udogodnienia.

Wynajem magazynów samoobsługowych – jak to wygląda w praktyce?

Magazyny samoobsługowe odznaczają się niedużymi powierzchniami – od 1 m kw. Maksymalny metraż wynosi 20-25 m kw. Na potrzeby osób prywatnych zwykle w zupełności wystarczające okazują się najmniejsze boksy o powierzchni 1-2 m kw. Firmy świadczące usługę wynajmu magazynów samoobsługowych stosują rozmaite zabezpieczenia. W Kangu Self Storage dostęp do boksów chroniony jest indywidualną kartą dostępu oraz kłódką lub osobistym kodem dostępu. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość skorzystania z wózka paletowego lub koszowego. Dostęp do magazynu klient zyskuje po uiszczeniu opłaty. Umowa zawierana jest przeważnie na czas nieokreślony z opcją wypowiedzenia jej przez którąś ze stron ze stosownym wyprzedzeniem,

Jak wynająć magazyn samoobsługowy?

Formalności związane z wynajęciem mini przechowalni są bardzo proste. Jest jednak parę kwestii, jakie trzeba mieć na uwadze, chcąc wynająć magazyn. Wrocław oraz inne największe miasta w Polsce to na razie jedyne lokalizacje, gdzie omawiana usługa jest dostępna. W małych miejscowościach nie ma obecnie możliwości wynajęcia magazynu. Pod względem powierzchni magazyn powinien odpowiadać konkretnym potrzebom, trzeba się więc zastanowić, jakie konkretnie rzeczy będą w nim przechowywane. Umowa podpisywana jest od ręki – oczywiście pod warunkiem, że powierzchnia wybrana przez klienta jest w danym momencie wolna.

Wynajem magazynów samoobsługowych – jaki to koszt?

W Polsce średnia opłata za wynajęcie magazynu samoobsługowego wynosi ok. 100 zł netto za miesiąc. Stawki nieznacznie różnią się w zależności od miasta – najdrożej jest w Warszawie. Ostateczna cena za wynajem boksu zależy głównie od jego powierzchni i lokalizacji oraz od okresu najmu.

Redakcja martino-meble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *