Rodzaje systemów kominowych

Szukając nowego kominka, należy najpierw określić typ posiadanego systemu kominowego, jeśli w ogóle go posiadamy. Od tego zależy, jaki rodzaj ognia będzie dla Ciebie dostępny. W tym artykule przedstawiamy informacje, które pomogą Ci zidentyfikować komin lub przewód kominowy Twojej nieruchomości, abyś mógł zrozumieć, które piecyki gazowe lub kominki są odpowiednie dla Twojego domu.

Urządzenia gazowe

Nowoczesne kominki i piece gazowe nie muszą być instalowane w tradycyjnych instalacjach kominowych z konwencjonalnym przewodem kominowym. Wiele urządzeń gazowych oferuje możliwość zastosowania zrównoważonego systemu kominowego, który będzie dyskretnie wychodził z budynku za pomocą dwuściennej rury.

Konwencjonalny przewód kominowy

Konwencjonalne systemy kominowe są łatwo rozpoznawalne jako konwencjonalne kominy murowane z cegły lub kamienia, prefabrykowane lub odlewane z prefabrykatów. Jeśli w Twoim domu nie ma obecnie żadnego z tych systemów, zazwyczaj możliwe jest zainstalowanie w nim systemu prefabrykowanego, jeśli:

– Komin murowany z cegły/kamienia (klasa 1)

Komin wznosi się znacznie powyżej linii dachu i jest zwieńczony tradycyjnym nasadą kominową lub króćcem gazowym. Ten typ komina opiera się na naturalnej cyrkulacji powietrza grzewczego, które wydala produkty spalania w górę komina.

– Prefabrykowane przewody kominowe (klasa 1 i 2)

Na dachu można zobaczyć metalową nasadę kominową. Niektóre z nich są całkowicie metalowe, podczas gdy inne mogą być zakończone krótkim prostokątnym garnkiem (ale bez komina). Przewody te zapewniają taki sam obieg ogrzanego powietrza jak kominy murowane z cegły lub kamienia.

– Przewód kominowy prefabrykowany (klasa 2)

Wiele nowoczesnych domów zostało zbudowanych z takimi przewodami kominowymi. Można je łatwo rozpoznać po metalowej nasadzie kominowej lub podwyższonym zakończeniu kalenicy na dachu. Naturalna cyrkulacja ogrzanego powietrza powoduje wydalanie produktów spalania.

Zrównoważony przewód kominowy — nie wymaga komina

Zrównoważone przewody kominowe współpracują z niektórymi piecami lub kominkami gazowymi z przeszklonym frontem. Urządzenie jest całkowicie odizolowane od pomieszczenia, w którym jest zainstalowane, a dwuścienna rura odprowadza spaliny bezpośrednio na ścianę zewnętrzną. Powietrze do spalania jest zasysane przez rurę zewnętrzną, podczas gdy rura wewnętrzna odprowadza spaliny na zewnątrz budynku.

W zależności od wybranego pieca lub kominka rura dwuścienna może wychodzić poziomo przez ścianę zewnętrzną, lub pionowo przez dach.

Przewód kominowy zasilany elektrycznie — nie wymaga komina

Przewód kominowy zasilany energią elektryczną wykorzystuje zamontowaną jednostkę wyciągową do odprowadzania spalin bezpośrednio na zewnątrz. Oznacza to, że piec lub kominek gazowy nie musi być instalowany przy ścianie zewnętrznej, dzięki czemu może być umieszczony w większej liczbie pomieszczeń w domu. Aby ten system kominowy działał, potrzebne jest zasilanie elektryczne.

Szukasz miejsca, które sprzedaje wspaniałej jakości systemy kominowe? Zajrzyj na stronę sklepu Pekabet – https://pekabet.pl/!

Redakcja martino-meble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.