Metaloplastyka – wybierz piękne wyroby z metalu!

Wyroby z metalu tworzone ręcznie znów cieszą się dużym powodzeniem. Zobacz, jakie z nich są wybierane najczęściej!

Czym jest metaloplastyka?

Metaloplastyka odnosi się do sztuki tworzenia przedmiotów dekoracyjnych i elementów architektonicznych przy użyciu różnych metali, takich jak stal czy brąz. 

Firmy posiadające doświadczenie w metaloplastyce, na przykład efekt-metal.pl, przygotowują dla klientów między innymi metalowe bramy, ogrodzenia, meble, pokrywy, kraty, lampy i wiele innych elementów.

Dekoracyjne wyroby metalowe tego rodzaju można tworzyć przy użyciu różnych technik, takich jak kucie, odlewanie, spawanie.

Bramy i ogrodzenia kute

Ręcznie robione metalowe bramy i ogrodzenia są wytwarzane przy użyciu tradycyjnych technik obróbki metali, takich jak kucie czy spawanie. Techniki te obejmują podgrzewanie metalu, aż stanie się plastyczny, a następnie kształtowanie go za pomocą młotków, kowadeł i innych narzędzi. Metal jest następnie chłodzony i utwardzany, tworząc gotowy produkt.

Ręcznie robione metalowe bramy i ogrodzenia są zazwyczaj wykonywane na zamówienie, aby pasowały do określonego miejsca ich montażu oraz oczekiwań klienta pod kątem estetycznym, dlatego mogą być zaprojektowane tak, aby były zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne. 

Mogą być wykonane z różnych metali, takich jak stal, żelazo, i mogą być wykończone różnymi powłokami lub patyną, aby chronić metal przed czynnikami zewnętrznymi oraz nadać mu atrakcyjny wygląd.

Ręcznie wykonane metalowe bramy i ogrodzenia są często uważane za produkty o wyższej jakości i trwałości niż masowo produkowane alternatywy i mogą nadać każdej nieruchomości wyjątkowy i spersonalizowany charakter.

Kute balustrady schodowe

Kute balustrady schodowe są zwykle wytwarzane przez podgrzewanie metalu, najczęściej takiego jak żelazo lub stal, a następnie nadanie mu określonych kształtów. 

Ten proces umożliwia formowanie metalu w skomplikowane i dekoracyjne elementy, które idealnie nadają się do przygotowania balustrad schodów wewnętrznych i zewnętrznych.

Kute balustrady schodowe są często stosowane w tradycyjnych i zabytkowych domach i innych budynkach, ale obecnie wiele firm, w tym efekt-metal.pl, wykonuje je również w wariantach nowoczesnym.

Kute meble do wnętrz i na zewnątrz

Metaloplastyka pozwala na tworzenie efektownych i dekoracyjnych mebli, które nie są możliwe przy użyciu innych technik. 

Meble kute mogą obejmować takie produkty, jak stoły, krzesła, łóżka. Metal używany do kucia można poddać obróbce na różne sposoby, aby był odporny na korozję i nadawał się również do użytku na zewnątrz, na przykład jako meble ogrodowe.

Wykorzystanie metalu w produkcji mebli powoduje, że mają one wyjątkową estetykę, a przy tym są bardzo wytrzymałe i trwałe. Są one często używane w tradycyjnym i rustykalnym wystroju. Mają również charakter vintage. Z przykładowymi meblami tego typu można zapoznać się pod adresem efekt-metal.pl.

Kute lampy

Lampy kute to także ciekawy wyrób metaloplastyczny. Taką techniką można produkować lampy stołowe, lampy podłogowe, lampy wiszące i kinkiety ścienne. Unikalne projekty, kształty i tekstury metalu użytego w kutych lampach powodują, że mogą one stworzyć interesującą dekorację w każdym pomieszczeniu.

Wobec tego z metalu produkuje się obecnie wiele praktycznych i dekoracyjnych elementów z wykorzystaniem tradycyjnych, popularnych od wieków technik. Gdy zamierzamy zdecydować się na zakup takich właśnie produktów, najlepiej skorzystać wtedy z pomocy firmy, która od lat zajmuje się ich realizacją i ma na swoim koncie dużo udanych projektów.

Redakcja martino-meble.pl