Jak ustrzec się przed błędami dewelopera? Postaw na odbiór techniczny ze specjlistą!

Odbiór techniczny mieszkania nowo zakupionego mieszkania jest niezwykle ważnym momentem dla każdej osoby, która postanowiła zmienić miejsce zamieszkania. Jest on ściśle powiązany z zakończeniem budowy, odbiorem kluczy do swoich czterech kątów, ale również sprawdzeniem newralgicznych kwestii w lokalu. Jest to moment, który pozwala wskazać usterki wszystkich instalacji, jak i pojawiające się nieprawidłowości w innych elementach mieszkania. Większość z nas nie ma odpowiedniej wiedzy, aby zrobić to prawidłowo, dlatego też warto skorzystać z usług renomowanej firmy, która na co dzień zajmuje się odbiorem mieszkań.

Odbierz mieszkanie z pomocą specjalisty

Odbiór mieszkania ze specjalistą oszczędzi nam nie tylko czas, ale również pieniądze. Obecność odpowiednio wykwalifikowanej osoby podczas odbioru daje nam gwarancję, że wykryje ona usterki często niewidoczne dla gołego oka, a koszt ich naprawy spoczywa na deweloperze. Jest to bardzo istotne. Wiele z nas najzwyczajniej nie zna się na przepisach budowlanych i sam nie jest w stanie wykryć tylu błędów co specjalista. Po wykryciu usterek możemy również negocjować cenę mieszkania z deweloperem.

Jak wygląda odbiór mieszkania ze specjalistą?

Zanim dowiemy się, jak wygląda dokładnie odbiór mieszkania z profesjonalistą, warto wiedzieć, gdzie dokładnie go szukać. Jedną z profesjonalnych firm zajmującą się odbiorami technicznymi mieszkań i domów jest firma RenomaBud. Warto przed wyborem właściwej firmy zapoznać się dokładnie z jej ofertą oraz co wchodzi w jej skład.

W trakcie odbioru technicznego profesjonalista sprawdza m.in.:

  • wylewki,
  • tynki,
  • obróbkę blacharską na balkonie,
  • zawilgocenia,
  • odchylenia od płaszczyzny,
  • stolarkę okienną oraz parapety,
  • uszczelki,
  • uszkodzenia mechaniczne i wszelkie ubytki.

W trakcie odbioru ważną kwestię jest również porównanie układu mieszkania, jak i jego wymiarów z rzutem. Jeśli mieszkania okaże się mniejsze, powinniśmy dostać zwrot pieniędzy za zapłacone metry. Specjaliści sprawdzają również miejsca postojowe, garaże, a nawet piwnice czy komórki lokatorskie.

Odbiór mieszkania ze specjalistą wyłącznie od dewelopera?

Specjalistę warto zabrać ze sobą, odbierając klucze nie tylko od mieszkania deweloperskiego. Lokum z rynku wtórnego również może mieć wady, których wykrycie uchroni nas przed stratą pieniędzy. Specjaliści tak samo, jak w przypadku mieszkania z rynku pierwotnego, podczas odbioru używanego mieszkania zwracają uwagę na szereg elementów. Wszelkie odstępstwa mogą być idealnym pretekstem do obniżenia ceny przez nabywcę, a niekiedy zmuszają nas do całkowitej rezygnacji z zakupu konkretnego lokalu.

Redakcja martino-meble.pl