Kreatywne zabawy w namiocie: Pomysły na rozwój dziecka

Letni czas powinien upłynąć zawsze pod znakiem świetnej zabawy. Nic dziwnego, że z taką dokładnością najpierw aranżujemy nasz ogród w meble, a później w przydatne, rodzinne akcesoria, które służą wspólnej zabawie. Namioty to jeden z tych dodatków w ogrodzie, który w rozwoju dziecka odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki niemu kształtuje się nie tylko wyobraźnia malca, ale również motoryka i lepiej rozwija samodzielność. Oto kultowe pomysły na wykorzystanie namiotu w zabawach z dzieckiem. Sprawdź je!

Namiot ogrodowy i zabawa z dzieckiem – o czym powinniśmy pamiętać?

Porządnie wykonany namiot ogrodowy dla dzieci powinien znaleźć się w każdym ogrodzie, w którym wychowuje się dziecko. Nie sposób bowiem wymienić wszystkich zalet jego wykorzystania na działce, jak również w rozwoju dziecka. Zabawa pod namiotem często przybiera formę kilkugodzinnej wyprawy w nieznane. A w co właściwie można bawić się w namiocie, by jednocześnie dbać o rozwój dziecka?

W zależności od tego, jaki namiot posiadasz możesz np. pobawić się z dzieckiem w biwakowanie. Wspólne śniadania przy rozkładanych meblach ogrodowych, kolacje z grillem w roli głównej. Latem wspólne posiłki powinny być serwowane na zewnątrz, by móc rozkoszować się letnimi zapachami. 

Biwakowanie w ogrodzie? Dlaczego nie. Przynajmniej dziecko poczuje się, jakby było na wakacjach także wtedy, gdy przychodzi zwykły weekend w domu.

Namioty ogrodowe i dobra zabawa – co można robić z dzieckiem prawie pod chmurką?

Przygotuj latarkę lub kreatywny projektor do wyświetlania bajek, a szybko przekonasz się, jaką frajdą jest wyświetlanie ulubionych opowieści na ściance namiotu. Zadbaj o sporo przekąsek i wygodne posłanie, a noc z dzieckiem w namiocie upłynie pod znakiem mnóstwa opowieści. Dziecku na pewno łatwiej będzie pracować nad swoją wyobraźnią, a dorosłym czas spędzony z dzieckiem upłynie pod znakiem wspomnienia dawnych bajek.

W namiocie ogrodowym można też zorganizować wspaniałe imprezy urodzinowe szczególnie wtedy, gdy pogoda umożliwia zasypianie na zewnątrz. Noc urodzinowa z możliwością obserwowania gwiazd? To będzie niezapomniana przygoda. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja martino-meble.pl