Stylowe fototapety na wymiar w modernistycznych aranżacjach wnętrz

Fototapeta na wymiar to indywidualnie dostosowana do potrzeb klienta dekoracja ścienna, którą można umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Fototapeta ścienna składa się z jednego lub wielu paneli, na których znajduje się wydrukowany obraz lub wzór. Dzięki możliwości dostosowania rozmiaru, fototapety na wymiar idealnie pasują do konkretnego pomieszczenia, zarówno pod względem wymiarów, jak i wzoru. Nic więc dziwnego, że stały się prawdziwym przebojem w aranżacjach mieszkań, biur czy lokali.

Oryginalne wzory na ścianie

Przede wszystkim fototapety na wymiar dostępne są w różnych kolorach i wariantach. Uwagę przyciągają oczywiście liczne wzory i ulubione motywy, które da się dopasować do każdej stylistyki. Klienci chętnie wybierają krajobrazy, kolorowe kwiaty, miasta, natura, abstrakcja, zwierzęta, motoryzacja, sport czy też sztuka, ale gama tematów jest ograniczona tylko wyobraźnią. Można więc otaczać się ulubionymi dekoracjami, wydrukować własne zdjęcie, bawić się formą i kolorem. To efektowna ozdoba do pokoju dziecięcego, kuchni, ścianę sypialni czy salonu.

Jakie fototapety ścienne są w modzie?

Gdy wybiera się nowoczesne fototapety na wymiar nie tylko myśli się o wzorze i kolorze. Klient musi podać dokładne wymiary ściany, na której zamierza umieścić wydruk. To pozwoli na precyzyjne dopasowanie fototapety do powierzchni i uniknięcie niepożądanych zniekształceń obrazu. Ważne jest również wybranie odpowiedniego materiału, z którego zostanie wykonana fototapeta. Powodzeniem cieszą się propozycje papierowe, winylowe, flizelinowe lub samoprzylepne. A kryterium zawsze są preferencje i warunki panujące w pomieszczeniu.

Gdzie sprawdzą się nowoczesne fototapety?

Modne fototapety na wymiar są stosunkowo łatwe do zamontowania. W większości przypadków wystarczy nałożyć klej na tył okładziny lub bezpośrednio na ścianę, a następnie umieścić całość na odpowiednim miejscu i równomiernie rozprowadzić. Ważne jest dokładne dopasowanie paneli, ponieważ wówczas można uzyskać spójny obraz. Bez problemu można zadanie zlecić także fachowcom, którzy sprawnie i szybko położą fototapetę, a efekt będzie zapierać dech w piersiach.

Warto zwrócić uwagę, że fototapeta samoprzylepna stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych okładzin czy malowania ścian. Dzięki nim można stworzyć unikalną atmosferę w pomieszczeniu, nadając mu osobisty charakter. Są również łatwe do zastąpienia lub usunięcia, gdy chce się odświeżyć wystrój wnętrza lub też na przykład zmienić jego przeznaczenie. Odpowiednio dobrana fototapeta może stać się motywem przewodnim w pokoju czy w biurze i niewątpliwie będzie przyciągać uwagę, dodając przestrzeni wyjątkowego uroku i stylu.

Materiał zewnętrzny

Redakcja martino-meble.pl