Kominek to coraz częściej wykorzystywany element wyposażenia wnętrza. Zapewnia ciepło, relaksuje i tworzy przyjemny nastrój. Skaczący płomień w kominku wygląda niezwykle efektownie, a obudowę można dopasować do stylu urządzenia pokoju dziennego lub salonu połączonego z kuchnią. Na rynku można spotkać różne odmiany tych urządzeń, w tym kominki 2 szybowe i kominki 3 szybowe.
Ważny element aranżacji wnętrza
Nowoczesne kominki mogą dopełniać wnętrza urządzone zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Podstawowym elementem jest wkład kominkowy. Pełni funkcję zamkniętego paleniska, z którego rozprowadzane jest ciepło. Wkład kominkowy może mieć przeszklone drzwi pozwalające na obserwowanie płomieni ognia w trakcie palenia drewna lub innego używanego paliwa.
Montaż w dużych pomieszczeniach
Na rynku dostępne są kominki 3 szybowe, które oddają ciepło w nieco inny sposób niż tradycyjne rozwiązania. W tym przypadku większa część energii może być wypromieniowana do pomieszczenia, w którym zamontowany jest kominek. Dlatego urządzenia te doskonale sprawdzają się w przestronnych domach i pomieszczeniach o dużych powierzchniach, niezależnie od ich układu.
Szkło rozmieszczone na różnych ścianach
Kominki 3 szybowe muszą być montowanie w miejscu o starannie zaplanowanej aranżacji. Nie można ich ustawiać przy ścianie bez zwrócenia uwagi na inne czynniki. Jeżeli kominek ma przeszklone prostopadłe ściany, można go ustawić w rogu pomieszczenia. Jeśli jednak urządzenie ma szkło zamontowane ścianach równoległych, wtedy należy je umieścić w przestrzeni łączącej dwa pomieszczenia.
Rozmiar dostosowany do ściany
Tego rodzaju kominki są zwykle przeznaczone do zabudowy, dlatego ich rozmiar powinien być dostosowany do grubości ściany. Nie powinny tworzyć wnęk ani wystawać poza obrys ściany. Podczas wybierania lokalizacji trzeba również zwrócić uwagę na komin, który jest niezbędny do montażu.
Instalacja przewidziana w projekcie domu
Dlatego układ urządzeń takich jak kominki 3 szybowe powinien być planowany na etapie budowy domu, a nie dopiero podczas urządzania wnętrza. Zmiany w projekcie są stosunkowo łatwe, natomiast ewentualna adaptacja gotowych pomieszczeń będzie wymagała poniesienia wyższych kosztów.
Estetyczny element ściany działowej
Należy pamiętać, że wybierając kominek dwustronny, zmieniamy w dużym stopniu wygląd wnętrza. Może być to niezwykle estetyczny element ściany działowej lub pomieszczenia łączącego dwie funkcjonalności, na przykład, łazienki z sypialnią lub salonu z kuchnią. Dzięki temu dobrze widoczne są fragmenty obu pomieszczeń i można uzyskać efekt optycznego powiększenia przestrzeni.
Komfortowe kominki na biopaliwo
Dobrym rozwiązaniem może być też montaż kominka wykorzystującego biopaliwo. Można go podłączyć bezpośrednio do instalacji kominowej bez potrzeby uzyskiwania specjalnych pozwoleń. W procesie spalania wydzielana jest tylko para wodna i niewielkie ilości dwutlenku węgla. Dlatego tego typu kominek można zamontować w dowolnym pomieszczeniu, bez względu na styl urządzenia wnętrza.
Szeroka oferta w sklepach
Na rynku dostępne są kominki w różnych odmianach. Mogą mieć różne kształty i być wyposażone w różne wkłady. Kominki 2 szybowe i 3 szybowe dają unikalną możliwość zagospodarowania przestrzeni. Można je montować w miejscach, w których nie sprawdzają się tradycyjne urządzenia grzewcze. Płomienie eksponowane przez dodatkowe szyby są bardzo efektowne i tworzą niepowtarzalny klimat. Dlatego kominki 3 szybowe powinny zainteresować wszystkie osoby, które chcą uzyskać niebanalny układ pomieszczenia i w ten sposób wyróżnić się na tle typowych rozwiązań stosowanych w domach.