Czy warto zdecydować się na basen stelażowy?

Okres wakacyjny to czas, gdy wiele rodzin poszukuje idealnego basenu dla siebie, aby móc ochłodzić się podczas pojawiających się upałów oraz zapewnić dzieciom rozrywkę w czasie wolnym od nauki.

Jaki basen należy wybrać?

Dla najmłodszych wystarczy wybrać odpowiednich rozmiarów basen dmuchany, który niestety nie jest zbyt trwały (nawet wraz z kupionym kąpieliskiem otrzymujemy zwykle zestawy naprawcze z łatkami). Tymczasem dla starszych dzieci i dla osób dorosłych warto wybrać basen stelażowy. Baseny stelażowe są dostępne w wielu różnych rozmiarach i kształtach – https://basenyogrodowe.pl/. Rodzinny basen stelażowy to najlepszy wybór na ogród, gdy osoby korzystające to dorośli i starsze dzieci, a nawet te mniejsze pod opieką dorosłych.

Dlaczego warto wybrać basen stelażowy?

Basen stelażowy to jeden z głównych typów basenów, które są rozkładane w ogrodzie. Konstrukcja takiego basenu zakłada, że ścianki podtrzymywane są w pionie, dzięki specjalnemu stelażowi. Dzięki temu basen stelażowy może być zarówno duży, jak i głęboki. Dodatkowo nie ma wymogu, aby wypełniać je wodą do pełna. Klient ma do wyboru modele basenów:

  • okrągłe,
  • prostokątne,
  • eliptyczne. Do zalet korzystania z basenów stelażowych należy zaliczyć:
  • wytrzymałość,
  • stabilność,
  • wygodę wchodzenia i wychodzenia.

Rodzinny basen stelażowy to wybór na kilka sezonów dla dorosłych i młodszych członków rodziny.

Jaki wymiar basenu stelażowego jest odpowiedni?

Rozmiar basenu stelażowego uzależniony jest od wymagań i potrzeb dorosłych, jak i młodszych członków rodziny. Znaczenie mają też takie czynniki jak zaplanowany budżet (obejmujący zakup basenu, napełnienie go wodą oraz późniejsze utrzymanie basenu), wolna przestrzeń w ogrodzie, wiek, wzrost, jak i umiejętności pływackie wszystkich użytkowników. Na rynku są dostępne modele, które umożliwiają niemal całkowite zanurzenie się czy swobodne pływanie. Takie baseny są idealne na większą działkę. Najczęściej wybieranymi rozmiarami basenu stelażowego są:

  • 412 × 201 × 122 cm,
  • 549 × 274 × 122 cm.

Takie spore wymiary basenu pozwalają poczuć się jak w tradycyjnym basenie murowanym. W przypadku nawet małego basenu możliwy jest efektywny trening pływacki (po zaopatrzeniu się tzw. symulator pływania).

Basen stelażowy w domowym ogrodzie pozwala stworzyć konkurencję nawet dla zagranicznych wakacji. Przed wyborem basenu trzeba określić swój budżet, a następnie odpowiednio zmierzyć przestrzeń, aby sprawdzić, czy wybrany model basenu pomieści się w naszym ogródku. Pod uwagę należy także wziąć późniejsze koszty, gdyż im większy basen mamy, tym większe koszty czekają nas później (pompa filtrująca, chemia, wymiana wody).

Redakcja martino-meble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.