Wielofunkcyjne meble do mieszkania

0
288

Mieszkanie to oczywiście jedno z najważniejszych miejsc w życiu każdego człowieka. To właśnie domowa atmosfera i urok naszych czterech ścian sprawiają, że chcemy do nich wracać i czujemy się w nich dobrze. Nie zawsze natomiast mamy odpowiednio dużo miejsca, niż byśmy sobie tego życzyli. Wszyscy wiemy, że metraże mieszkań są znacznie mniejsze niż domów o większych powierzchniach. Dlatego każdy stara się tak urządzić mieszkanie, żeby było ono jak najbardziej funkcjonalne. Szkoda bowiem marnotrawić przestrzeń na meble, które swoimi gabarytami zastawią całą powierzchnię przedpokoju uniemożliwiając odwieszenie kurtki czy innego nakrycia. Dlatego funkcjonalne meble do domu muszą być przemyślane. Zastanówmy się, jak możemy zorganizować przestrzeń w mniejszym mieszkaniu.

Wchodząc do mieszkania dobrze jest zorganizować jakieś choćby małe miejsce, gdzie można odwiesić wspomnianą kurtkę czy płaszcz. Nawet w lecie, kiedy wieczorami jest chłodniej, nosimy na sobie cieńsze bluzy czy lekkie kurtki. Nie zawsze ma się ochotę iść do pokoju w kierunku szafy. Dlatego mała garderoba będzie jak znalazł w choćby najmniejszym przedpokoju.

Meble do mieszkania a dzieci

Jeżeli mamy dzieci decyzję przy zakupie mebli muszą być naprawdę gruntowanie przemyślane. Im dzieci większe tym mniej jest ich w domu. Idą na zajęcia pozaszkolne, do kina, pograć ze znajomymi w piłkę – wtedy nie musimy się aż tak przejmować. Natomiast z małymi dziećmi problem jest taki, że mają one często bardzo dużo małych ubranek i zabawek. Dlatego funkcjonalne meble do domu w takim przypadku są bardzo istotne. Znalezienie miejsca na szybkie sprzątnięcie tony zabawek i nieuprasowanego prania w przeciągu godziny, bo odwiedzają nas znajomi, często jest trudnym osiągnięciem. Przemyślmy szafy i półki podczas zakupu pod kątem rzeczy, które będziemy w nich trzymać.

Jeżeli wyjeżdżamy do innego miasta, z dala od rodziny, chcielibyśmy od czasu do czasu, aby właśnie ktoś z rodziny nas odwiedził. Gdzie przenocujemy tego kogoś? Kolejne zagadnienie, które należy rozważyć. Tutaj wprawdzie wydatki są nieco większe, niż przy standardowych szafach czy półkach, ale warto wydać nieco więcej na rozkładane sofy z możliwością spania. Funkcja spania w narożnikach, sofach czy wersalkach, obojętnie jak niewielką powierzchnię oferuje, jest na wagę złota w mieszkaniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota.

Meble do sypialni

W końcu dochodzimy do kluczowego elementu sypialni – przestronnej szafy. Nie widzę innej możliwości składowania naszych wszystkich zimowych ubrań w środku lata, jak w ogromnej szafie w sypialni. I tutaj naprawdę nie ma na czym oszczędzać. Im więcej przestrzeni uzyskamy w jednym kawałku szafy, tym rzadziej będziemy musieli nosić kartony z poskładanymi zimowymi kurtkami z piwnicy albo komórki. To jest element strategiczny. Szczególnie kobiety powinny zastanowić się jak wiele ubrań chcą przechowywać w szafie na wieszakach wisząc, a jak wiele ubrań można poukładać w ładne kostki. Niektóre bowiem ubrania nie mogą być poskładane. Tracą w ten sposób cały szyk i formę. Zachowamy ją na wieszakach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here