Na co zwracać uwagę przy wyborze szafy?

Szafa to jeden z tych uniwersalnych mebli, który znajdziemy w każdym domu czy mieszkaniu. Możemy umiejscowić ją zarówno w garderobie, sypialni, pokoju dziecięcym, a nawet w łazience lub pomieszczeniu gospodarczym. Największymi zaletami szaf są ich duże rozmiary, dzięki którym możemy zmieścić do nich naprawdę sporo różnych przedmiotów, nie tylko ubrań i butów, ale także narzędzi czy sprzętów związanych z hobby. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze szafy, by była zgodna z naszymi oczekiwaniami i potrzebami.

Jaka szafa jest najlepsza?


Na rynku możemy nabyć różnorodne modele gotowych szaf, możemy zlecić też wykonanie szafy na specjalne zamówienie, które będzie zgodnie z naszym pomysłem, może to jednak być dość kosztowna opcja. Szczególnym powodzeniem w ostatnich latach cieszą nowoczesne szafy do pokoju, przedpokoju, sypialni czy garderoby. To najpopularniejszy styl mebli od kilkunastu miesięcy, podpowiada Marcin Madej- specjalista ds. wyposażenia wnętrz sklepu meblowego edinos.pl. Charakteryzują się one designerską prostotą kształtu oraz możliwością idealnego dopasowanie rozmiaru i ilości półek, szuflad czy wieszaków do naszych potrzeb.

Kupując szafę przeważnie najpierw zwracamy uwagę na walor estetyczny, prościej ujmując, musi być ona dopasowana do naszego indywidualnego gustu. Pamiętajmy jednak również o tym, żeby pasowała kolorem i stylem do reszty pomieszczenia, w którym będzie się znajdowała. Do wyboru mamy niezliczone opcje, jeśli chodzi o kolorystykę i materiały z jakich wykonana może być nasza szafa, zaczynając od jednolitych modeli, poprzez szafy z lustrzanymi drzwiami, aż po wymyślne wersje z kolorowymi fototapetami. Jeśli szukamy szafy do garderoby, możemy pokusić się o wybór modelu otwartego, który jest bardzo wygodny i praktyczny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafy?


Gdy już jakiś produkt przyciągnie naszą uwagę swoim wyglądem, powinniśmy zastanowić się nad jakością jego wykonywania. Czasami już na pierwszy rzut oka widać, że szafa jest wykonana z niskiej jakości sklejki, która będzie bardzo podatna na zarysowania. Lub wręcz przeciwnie, widzimy solidną konstrukcję, która oprze się upływowi czasu i niekorzystnym czynnikom zewnętrznym. Zawsze dopytujmy więc sprzedawcę, z jakich materiałów wykonany został dany mebel oraz części takie jak zawiasy, szyny czy drążki. Może to bowiem rzutować na ich trwałość i jakość użytkowania wybranej przez nas szafy.

Nowoczesne szafy do pokoju czy łazienki najczęściej posiadają drzwi przesuwne, dzięki czemu oszczędzamy sporo miejsca w pomieszczeniu oraz zyskujemy wygodę użytkowania. Często sklepy posiadają różne modele z tej samej serii lub dają możliwość samodzielnego zaprojektowania wnętrza i zewnętrznej części szafy z dostępnych modułów. Jest to bardzo dobra opcja, ponieważ jedni wolą mieć w szafie więcej wysuwanych szuflad, a inni więcej miejsca do wieszania, a jeszcze inni wolą więcej przestrzeni do układania ubrań.


Ważnym czynnikiem, który bierzemy pod uwagę przy zakupie szafy jest również cena. Nie ma się co czarować, jeśli chcemy zaoszczędzić na szafie, możemy niestety spodziewać się również obniżonej jakości. Warto polować na promocje, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach online.
Szafa jest na tyle poważnym zakupem, że warto dobrze przygotować się do jej nabycia, poprzez wykonanie odpowiednich pomiarów czy dokładne zaplanowanie potrzebnego nam wnętrza. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się nią przez długi czas.

Redakcja martino-meble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *