Jak wybrać łóżko do sypialni?

Wybór odpowiedniego i wygodnego łóżka do sypialni jest bardzo ważny podczas urządzania mieszkania. Statystycznie człowiek śpi około 7 godzin na dobę. Daje to ogromną ilość czasu, jaką spędzamy w łóżku. Wybór komfortowego modelu o odpowiedniej wielkości i twardości zapewni nam zdrowy sen.

Jak wybrać łóżko do sypialni?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie, jakie wymiary ma mieć łóżko. Oczywiście musi ono być dopasowane do rozmiarów sypialni, jednak równie ważne jest to, czy będą spały w nim dwie czy jedna osoba. Dla jednej komfortowa wielkość to co najmniej 80 cm. Dla dwóch osób łóżko powinno mieć minimum 140 cm szerokości. Jeśli małżeństwo zakłada, że może z nim spać małe dziecko, powinno wybrać odrobinę większe łóżko. Standardowa długość wynosi z kolei 200cm. Będzie ona wystarczająca dla osób mierzących poniżej 190cm wzrostu. Osoby wyższe powinny poszukać nieznacznie większych modeli. Często pomijanym elementem jest wysokość łóżka. Może ona jednak być bardzo istotna dla osób z chorobami kolan. Wysokość powinna być dobrana do ich wzrostu w taki sposób, aby w momencie siedzenia na brzegu materaca, kolana uginały się pod kątem prostym.

Jaki materac do łóżka?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów materacy do łóżek. W zależności od materiału z jakiego będą wykonane mogą znacząco różnić się ceną. Najpopularniejsze są materace piankowe oraz sprężynowe. Przy wyborze warto kierować się nie tylko ceną, ale również trwałością. Materace piankowe będą miękkie i mogą w krótkim czasie tracić pierwotny kształt. Podobnie sytuacja wygląda z materacami sprężynowymi bez kieszeni. Polecane są modele kieszeniowe, w których sprężyny są od siebie oddzielone. W ostatnich latach bardzo popularne są również materace z pianką dopasowującą się do kształtu użytkownika.

Gdzie kupić łóżko?

Zakupu łóżka warto dokonać w dużym sklepie meblowym, jak np. Black Red White. Pozwoli to na wybór modelu o odpowiedniej wielkości idealnie dopasowanego do potrzeb użytkownika. W celu maksymalizacji korzyści warto przy zakupie użyć kody rabatowe Black Red White. Można je znaleźć na przykład w serwisie Rabatio.com, a więc jednym z największych portali z kodami rabatowymi do sklepów. Warto zaznaczyć, że korzystając z kodów rabatowych możesz zyskać atrakcyjne zniżki. Pozwalają one zaoszczędzić dodatkowe kilkanaście procent od ceny produktu, a czasem nawet kilkadziesiąt procent.

Redakcja martino-meble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *