Gabinet jest nie tylko miejscem pracy ale też wizytówką firmy i jej kierownictwa. Jego wystrój i sposób umeblowania powinien sprzyjać skupieniu ale też powinien podkreślać powagę firmy i jej prestiż. Urządzając gabinet, można szukać inspiracji w wielu stylach, jednak od dawna królują dwa trendy. Jeden z nich to styl nowoczesny, a drugi to nieśmiertelna klasyka. Na to, jak urządzone ma być biuro, czasem może decydować profil działalności firmy. Nowoczesna firma komputerowa czy poligraficzna, to zazwyczaj nowoczesne, designerskie meble i podobne wyposażenie dodatkowe. Natomiast firmy handlowe, kancelarie prawne i firmy związane z Giełdą, najlepiej czują się w eleganckich, klasycznych wnętrzach.
Nowoczesność, klasyka czy jeszcze coś innego?
Klasyka raczej nigdy nie wyjdzie z mody i dlatego wciąż widzimy charakterystyczne dla tego stylu meble gabinetowe. To przede wszystkim ciężkie i duże biurka, skórzane fotele, oraz wysokie, przepaściste szafy i regały na dokumenty. Kolory w takim pomieszczeniu raczej są stonowane a punkty świetlne dyskretne i dopasowane do ogólnego klimatu. Całe szczęście, że aktualnie można łączyć elegancki wygląd mebli z ich funkcjonalnością. Biurko powinno być szeroko rozstawione i na odpowiedniej wysokości a fotel prezesa najlepiej, aby posiadał regulację wysokości siedziska i podłokietników. Prawdziwy klasyczny gabinet zazwyczaj ma wyodrębnione trzy strefy: miejsce pracy, kącik do relaksu i miejsce do przyjmowania gości, gdzie zazwyczaj znajduje się dobrze wyposażony barek. Podobnie może być rozplanowane nowoczesne wnętrze, jednak tutaj meble i wyposażenie sprawiają wrażenie lżejszych i nie aż tak poważnych.
Prostota wręcz pożądana
Całkiem nowym i zdobywającym coraz więcej zwolenników jest minimalizm. Sympatycy tego stylu argumentują, że ludzie sukcesu nie potrzebują akcentować swojej pozycji przy pomocy przesadnie kosztownego umeblowania i takich samych gadżetów. W tym trendzie meble gabinetowe występują w absolutnym minimum. Brak nadmiernych ozdobników a nawet wręcz surowość wystroju, mogą czasem zrobić większe wrażenie, niż kosztownie urządzone wnętrze. Ponadto zwolennicy takiego stylu, wolą zaakcentować własne skupienie na przedmiocie działalności a nie na całej jego otoczce w postaci wymyślnych, ozdobnych detali.
Spersonalizowany wystrój gabinetu
Szukając mebli do gabinetu, warto wziąć pod uwagę nie tylko charakter działalności firmy, ale również osobowość człowieka, który będzie tam pracował. Tak więc nawet najbardziej surowy i oszczędny styl nie musi być pozbawiony osobistych akcentów. Jeżeli na przykład ktoś, oprócz biznesu, hobbystycznie zajmuje się kolekcjonowaniem dzieł sztuki, to nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić w gabinecie kilku dzieł. Tradycyjne meble gabinetowe wyjątkowo korzystnie współgrają z obrazami na ścianach lub małymi rzeźbami umiejscowionymi w dyskretnych ale zauważalnych miejscach. Ponadto kilka ulubionych drobiazgów lub bibelotów, może nadać wnętrzu bardziej przyjaznego wyglądu. Niejednokrotnie może nawet pokazać nowe, nie poznane dotąd oblicze osoby, która w nim pracuje.
Ciekawa propozycja mebli gabinetowych dostępna jest na stronie https://balma.pl/kolekcje/ostin