Rolety dzień noc, rzymskie czy klasyczne?

Roleta na okno to popularne i bardzo chętnie wybierane rozwiązanie, zarówno z może być stosowane zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Jest to bowiem element dekoracyjny, który przy okazji pełni praktyczne funkcje: ogranicza nadmierne słońce oraz zapewnia prywatność.

Funkcjonalna i dekoracyjne roleta

Roleta to element funkcjonalny i dekoracyjny. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są rolety wykończone w przeróżnych kolorach oraz stopniach zaciemnienia. Ponadto, wyróżnić można rolety klasyczne zaciemniające, romantyczne rolety rzymskie, jak i nowoczesne rolety dzień noc. Wybór produktów powinien być podyktowany gustem klientów, stylem panującym w danej przestrzeni oraz przeznaczeniem danego wnętrza. Inne bowiem rolety sprawdzą się w kuchni, a inne na przykład w salonie.

Rolety do kuchni

W kuchni najważniejsze są praktyczne rozwiązania. W związku z przygotowywaniem posiłków elementy wyposażenia kuchni narażone są zabrudzenie oraz zniszczenie. Podczas pieczenia lub smażenia unoszą się tłuste opary, które wraz z parą osiadają na powierzchni kuchennego wyposażenia. Optymalnym rozwiązaniem będą zatem rolety rzymskie, które jako jedyne można prać mechanicznie. Poza funkcjonalnością rolety rzymskie cechują się również oryginalnym wyglądem oraz wprowadzają przytulny klimat do wnętrza.

Rolety do salonu

W salonie liczy się przede wszystkim wygląd. Pomieszczenie to jest reprezentacyjne, a zastosowane dodatki powinny być atrakcyjnie wizualnie i wpasowane w daną przestrzeń. W tego typu wnętrzach idealnie sprawdzą się rolety dzień noc, które nie tylko zdobią okna, ale również skutecznie ograniczają nadmiar wpadającego światła. Co ciekawe, z uwagi na unikalną strukturę tkaniny zapewniają one jednocześnie optymalne doświetlenie pomieszczenia w ciągu dnia, jak i prywatność podczas nocy. Roleta dzień noc to pasuje przede wszystkim do wnętrz utrzymanych zarówno w stylu skandynawskim, jak i nowoczesnym. Oczywiście w przypadku salonu można również wybrać rolety rzymskie, które pasują do romantycznych wnętrz glamour.

Rolety zaciemniające i półzaciemniające

Rolety zaciemniające są doskonałym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń, które przeznaczone są na odpoczynek. Skutecznie ograniczają ilość wpadającego światła oraz chronią wnętrze przed nagrzewaniem. Rolety półzaciemiające będą optymalnym rozwiązaniem w przypadku pokoju dziecka, ponieważ nawet po zmroku wnętrza nie są całkowicie zaciemnione, a dziecko czuje się bezpieczniej. Wybierz odpowiedni rodzaj dla siebie na familyrollo.pl.

Rolety wodoodporne

Rolety wykonane z materiału odpornego na nadmiar wilgoci to niemalże konieczność w łazience. Nadmiar wody może bowiem prowadzić do rozwoju groźnej dla zdrowia pleśni. Alternatywnym rozwiązaniem są wspomniane rolety rzymskie, które są odporne na pranie.

Redakcja martino-meble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *