Grzejnik panelowy czy żeberkowy?

Grzejnik do łazienki to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdego mieszkania, który pozwala na stworzenie dopadowanej i wydajnej instalacji grzewczej. Oczywiście, aby można było ją zrealizować, niezbędnym jest zadbanie o nowoczesne, odpowiednio zaprojektowane, wytrzymałe i niezawodne rozwiązania, do których wykonania użyto wysokiej jakości materiałów. W ten sposób będziemy mieli możliwość zadbania o bardziej efektywne oddawanie ciepła.

Obecnie na rynku mamy do czynienia z bardzo dużym wyborem grzejników łazienkowych, przez co wiele osób może mieć niemały problem z wyborem odpowiedniego ich rodzaju. Przede wszystkim podczas podejmowania decyzji warto, jest się kierować parametrami technicznymi oraz materiałem wykonania, ponieważ wspomniane kwestie mają bardzo duży wpływ na efektywność w zakresie oddawania ciepła. Oczywiście funkcje użytkowe to nie wszystko, tym bardziej że coraz częściej tego typu urządzenia pełnią również rolę dekoracyjną, dlatego też warto, aby wyróżniały się estetyczneym wyglądem.

Jaki grzejnik do łazienki wybrać?

Ze względu na dostęp do niezwykle szerokiej gamy produktów, wybór odpowiedniego grzejnika do łazienki zależny jest tak naprawdę od indywidualnych potrzeb w zakresie m.in.:

  • rodzaju urządzenia,
  • ceny,
  • materiału użytego do jego wykonania,
  • posiadanych parametrów technicznych,
  • rodzaju zasilana – tj. bocznego lub dolnego,
  • wymiarów i estetyki wykonania.

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się grzejnik panelowy, który ze względu na przystępną cenę, nowoczesny design, zapewnia efektywne ogrzewanie i charakteryzuje się estetycznym wyglądem, przez co montuje się go w większości polskich domów i mieszkań.

Dlaczego grzejnik panelowy jest lepszym wyborem niż grzejnik żeberkowy?

Grzejnik panelowy to urządzenie, do których produkcji wykorzystano wysokogatunkową blachę stalową walcowaną na zimno, dzięki czemu mamy do czynienia z produktami, które są dobre i efektywne w oddawaniu ciepła. Dodatkowo charakteryzują się dużą wytrzymałością, doskonale sprawdzają się w każdym rodzaju pomieszczenia, dostępne są w wersji zasilania bocznego i dolnego. Występują w różnorakich wymiarach, są stosunkowo tanie, a ich niezawodność stanowi gwarancję długotrwałego okresu bezproblemowej eksploatacji. Nowoczesna konstrukcja grzejników panelowych zmieniła przekonanie, że to grzejniki żeberkowe ze względu na większą powierzchnię grzejną, zapewniają lepszy komfort cieplny. Stąd też obecnie najlepszym rozwiązaniem są stalowe grzejniki panelowe.

Redakcja martino-meble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.